Stań na wysokości zadania

Pokaż potencjalnym klientom że jesteś warty ich czasu!

Pokaż się społeczności

Profesjonalne artykuły na temat Twojej firmy!

Wybieraj najlepszych

Katalog pełen godnych zaufania firm z całego kraju!

USG jamy brzusznej - badania w Warszawie

Bruno Michalak 2021-05-15 0 komentarzy
USG jamy brzusznej - badania w Warszawie

USG jamy brzusznej jest bezpieczne oraz bardzo dokładne i polega na wykorzystywaniu fal ultradźwiękowych. Najczęściej jest zlecane kobietom w ciąży i osobom skarżącym się na bolesne dolegliwości w obrębie brzucha. Podczas wizyty w gabinecie specjalista dysponujący odpowiednim sprzętem jest w stanie wykryć nieprawidłowości w:

  • śledzionie,
  • nerkach,
  • tętnicach nerkowych,
  • aorcie.

Na badanie można zapisać się na stronie macromedica.pl. Prowadzi ją klinika oferująca USG dopplera w Warszawie. To nowoczesna placówka zatrudniająca wykwalifikowanych specjalistów i dysponująca profesjonalnym sprzętem.

Najczęściej do gabinetów zgłaszają się osoby skarżące się na silne i nawracające bóle brzucha, brak apetytu, wymioty i biegunkę oraz wyczuwalne guzy. USG jamy brzusznej w Warszawie dedykowane jest też kobietom w ciąży. Zazwyczaj specjaliści zalecają wykonanie takiego badania przynajmniej raz na trzy miesiące. Podczas jego trwania pacjenci przyjmują pozycję leżącą.

Lekarze wykonujący USG wykorzystują specjalną głowicę oraz żel ułatwiający odbieranie wytwarzanych fal. Ewentualnymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia badania są oparzenia na wybranym fragmencie ciała, otwarte rany lub infekcje. Pacjenci, którzy się na nie udają, powinni być na czczo, co oznacza, że nie mogą spożywać posiłków co najmniej 5 lub 6 godzin przed umówioną wizytą. Ważne jest również trzymanie lekkostrawnej diety dobę przed oraz unikanie spożywania produktów ciężkostrawnych i wzdymających, na które składają się rośliny strączkowe, kapusta, cebula czy napoje gazowane.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!