Stań na wysokości zadania

Pokaż potencjalnym klientom że jesteś warty ich czasu!

Pokaż się społeczności

Profesjonalne artykuły na temat Twojej firmy!

Wybieraj najlepszych

Katalog pełen godnych zaufania firm z całego kraju!

Ozdobne trawy w ogrodzie - czy warto się na nie zdecydować?

Mariusz Adamczyk 2022-09-13 0 komentarzy
Ozdobne trawy w ogrodzie - czy warto się na nie zdecydować?

Przydomowe ogrody zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak, aby przebywanie w nich było przyjemne, należy zadbać o roślinność. Zainteresowaniem wśród osób z niewielkim doświadczeniem cieszą się trawy ozdobne. Są one pozbawione kolorowych kwiatów, jednak mimo tego bywają nabywane ze względów estetycznych. Znajdują zastosowanie w ogrodach zaprojektowanych w różnych stylach i nie wymagają częstego przycinania czy czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Gatunki dostępne na rynku różnią się od siebie odcieniem oraz wysokością. Co ciekawe, znaczna część z nich znajduje zastosowanie w zacienionych przestrzeniach, dzięki czemu można je sadzić pod wysokimi drzewami lub krzewami.

Trawy ozdobne sprawdzają się zarówno w niewielkich, jak i dużych ogrodach, a niekiedy zastępują zwykłe trawniki. Nie wymagają dużych nakładów finansowych ani częstego podlewania. Firmą mającą je w ofercie jest Las i Ogród. Proponuje ono rośliny dla osób z różnymi potrzebami, które chcą cieszyć się pięknymi ogrodami każdego dnia. Niektóre z nich, takie jak żubrówki, są jadalne i stanowią jeden ze składników aromatycznych przypraw lub mocniejszych alkoholi.

Opisywane trawy w ogrodzie to świetna propozycja w niewygórowanej cenie. Występują one w setkach odmian i różnią się od siebie kształtem liści oraz barwą. Niektóre z nich osiągają nawet kilka metrów wysokości, przez co są sadzone przy płotach. Zwiększają bowiem prywatność i chronią przed spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów. Do najpopularniejszych gatunków zalicza się między innymi:

  • trzęślicę trzcinowatą,
  • japońską trawę kaskadową,
  • trawę pampasową,
  • oczeret jeziorny,
  • ostnicę olbrzymią,
  • turzycę palmową i sztywną,
  • kostrzewę pstrą i nitkowatą,
  • wyczyniec łąkowy.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!