Stań na wysokości zadania

Pokaż potencjalnym klientom że jesteś warty ich czasu!

Pokaż się społeczności

Profesjonalne artykuły na temat Twojej firmy!

Wybieraj najlepszych

Katalog pełen godnych zaufania firm z całego kraju!

Jakie jest zastosowanie paletowych regałów magazynowych?

Julia Szymańska 2023-06-10 0 komentarzy
Jakie jest zastosowanie paletowych regałów magazynowych?

Każdy magazyn powinien być odpowiednio zaprojektowany — zgodnie z obowiązującymi zasadami BHP, a także w taki sposób, aby wykorzystać wolną przestrzeń. Ważne jest również, by pracownicy mieli szybki i łatwy dostęp do wszystkich gromadzonych produktów. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wyposażenie zakładu w specjalne regały magazynowe paletowe, które pozwalają na uporządkowanie wnętrza oraz znacznie zwiększają efektywność pracy magazynierów.

Jakie są zalety regałów paletowych?

Dostępne na rynku metalowe regały zostały idealnie dopasowane do wymiarów standardowych palet wykorzystywanych w branży przemysłowej i logistyce. Wśród podstawowych korzyści związanych z montażem tego typu konstrukcji, można wymienić m.in.:

  • maksymalne wykorzystanie powierzchni w użytkowanym magazynie (na całej wysokości),
  • łatwe konfigurowanie poszczególnymi modułami, aby dopasować kształt i rozmiar całej konstrukcji do wymiarów dostępnej przestrzeni magazynowej,
  • bezpieczny i łatwy dostęp do składowanych towarów na paletach.

Producenci oferują kilka rodzajów regałów magazynowych, w tym m.in. rzędowe, wjezdne i przejezdne, przepływowe, typu push-back, półkowe czy wspornikowe.

Komu zlecić montaż regałów magazynowych?

Podejmując współpracę z daną firmą, warto wcześniej sprawdzić, czy świadczy dodatkowe usługi związane z projektowaniem przestrzeni magazynowej wraz z transportem i montażem poszczególnych elementów. W taki właśnie sposób działa marka Toolmex Truck, która poza sprzedażą wysokiej jakości regałów magazynowych zapewnia także doradztwo wraz z wykonaniem projektu i instalacją całej konstrukcji. Ponadto w ofercie mazowieckiego sprzedawcy dostępne są maszyny budowlane oraz wózki widłowe wraz z częściami zamiennymi i osprzętem.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!