Stań na wysokości zadania

Pokaż potencjalnym klientom że jesteś warty ich czasu!

Pokaż się społeczności

Profesjonalne artykuły na temat Twojej firmy!

Wybieraj najlepszych

Katalog pełen godnych zaufania firm z całego kraju!

Usuwanie filtra DPF

Mariusz Adamczyk 2019-04-03 0 komentarzy
Usuwanie filtra DPF

Jednym z najmniej odpornych układów na wszelkiego rodzaju usterki jest układ wydechowy samochodu. Z reguły większość kierowców uważa że na ten układ składają się rury biegnące pod autem, ale tak naprawdę układ wydechowy jest dużo większy i bardziej skomplikowany. Co więcej w każdym nowym samochodzie, który pojawia się na rynku jest ona dalej rozbudowywany.

Szczególnie dużo problemów z układem wydechowym auta mają posiadacze popularnych silników wysokoprężnych zwanych dieslami. To właśnie w nich zamontowano filtry cząstek stałych, które odpowiadają za zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Pomimo, że pomysł był niezły, to już samo wykonanie starczyło tylko na kilka lat. Sam filtr bowiem wymaga częstej wymiany. Jest jednak bardzo drogi, co wśród kierowców powoduje wielkie zamieszanie. 

Pojawienie się awarii filtra dpf nie musi wcale oznaczać ogromnego wydatku. Wszystko przez fakt, że takie firmy jak Electric-Tech oferują fizycznie usuwanie dpf lub odpowiednią konfigurację w komputerze pokładowym. W drugim przypadku dochodzi do sytuacji, w której komputer nie będzie przekazywał informacji o zużyciu filtra, a tym samym pojazd będzie mógł dalej w pełni bezpiecznie i płynnie jechać. Sam proces likwidacji filtra spowoduje kilka pozytywnych zmian w pracy samochodu. Auto odzyska swoją moc, która mogła zostać zniwelowana po wprowadzeniu auta w tryb serwisowy. Zmniejszy się także zużycie paliwa oraz zużycie oleju. Dzięki wspomnianemu procesowi będzie można zwiększyć także interwały czasowe pomiędzy kolejnymi zmianami oleju silnikowego. 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!