Stań na wysokości zadania

Pokaż potencjalnym klientom że jesteś warty ich czasu!

Pokaż się społeczności

Profesjonalne artykuły na temat Twojej firmy!

Wybieraj najlepszych

Katalog pełen godnych zaufania firm z całego kraju!

Kto wykonuje tłumaczenia medyczne?

Adrian Czerwiński 2019-04-15 0 komentarzy
Wpis

Częścią pracy naukowców jest pisanie artykułów branżowych, w których przedstawiają swoje badania innym naukowcom oraz osobom zainteresowanym tematem. Aby dotrzeć do największego grona odbiorców, najlepiej publikować nie tylko w języku polskim, ale też np. angielskim. Oczywiście nie każdy naukowiec z branży medycznej zna obcą mowę na tyle, aby móc przetłumaczyć specjalistyczną terminologię zawartą w artykule. Na szczęście zawsze może się on zgłosić do specjalistów.

Kto wykonuje przekłady?

Jedną z firm, do których mogą się zgłosić osoby zainteresowane sporządzeniem przekładów medycznych, jest Medi Global. Usługodawca dysponuje dużym zespołem specjalistów, dla których tłumaczenia medyczne nie są żadnym wyzwaniem. W firmie zatrudnieni są filologowie, absolwenci studiów medycznych oraz przyrodniczych, dlatego wykonane przez nich przekłady są rzetelne. Osoby, którym firma powierza przygotowanie przekładów, doskonale opanowały język, na który tekst będzie tłumaczony, a także znają terminologię medyczną oraz posiadają fachową wiedzę w tym zakresie. Poza tym specjaliści w trakcie swojej pracy mają cały czas kontakt z lekarzami, którzy służą im merytoryczną radą w razie wątpliwości związanych z tłumaczeniem. 

Chociaż to język angielski cieszy się największą popularnością w środowisku naukowym, to firma podejmuje się też wykonywania przekładów medycznych na inne języki, takie jak włoski, niemiecki oraz francuski. Specjalistyczne tłumaczenia z zakresu medycyny mogą tam zamawiać zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz instytucje.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!